به تارنمای فرهنگستان جهانی کوروش بزرگ خوش آمدید
سروده هایی از شاهنامه ی فردوسی بزرگ : چنین گفت موبد که مرد بنام / به از زنده دشمن بر او شاد کام ********** همه روی یکسر بجنگ آوریم / جهان بر بد اندیش تنگ آوریم********** بیا تا همه دست نیکی بریم / جهان جهان را به بد نسپریم********** نباشد همه نیک و بد پایدار / همان به که نیکی بود یادگار********** همان گنجِ دینار و کاخ بلند / نخواهد بُدَن مر تو را سودمند********** سخن ماند از تو همی یادگار / سخن را چنین خوارمایه مدار********** بسی رنج بردم در این سال سی / عجم زنده کردم بدین پارسی********** نمیرم از این پس که من زنده ام / که تخم سخن را پراکنده ام********** جهان یادگار است و ما رفتنی / به گیتی نماند به جز گفتنی********** به نام نکو گر بمیرم رواست / مرا نام باید که تن مرگ راست********** بخور آن چه داری و بیشی مجوی / که از آز کاهد همی آبروی********** به گیتی به از راستی پیشه نیست / ز کژی تبر هیچ اندیشه نیست********** چو با راستی باشی و مردمی / نبینی به جز خوبی و خرّمی********** به رنج اندر است ای خردمند گنج / نیابد کسی گنج نابرده رنج********** به نزد کهان و به نزد مهان / به آزار موری نیرزد جهان********** مکن بد که بینی به فرجام بد / ز بد گردد اندر جهان نام بد********** نگر تا چه کاری، همان بدروی / سخن هرچه گویی همان بشنوی********** تو تا زنده ای سوی نیکی گرای / مگر کام یابی به دیگر سرای********** سر مردمی بردباری بود / سبک سر همیشه به خواری بود**********
همه روزه به نامه سرای فرهنگستان جهانی کورش بزرگ سر بزنید و با پخش این مروارید های دانش افزا در میان یاران خود، بر دامنه ی این ابر دانش افشان بیافزایید .
از راه آیکون های بالا می توانید به رسانه های گوناگون این فرهنگستان دسترسی داشته باشید.
به فرهنگستان جهانی کوروش بزرگ بپیوندید و در راستای بهروزگار مردم ایران از راه دانش افشانی با ما همازورشوید.
ز یزدان و از ما بر آن‌کس درود/که تارش خرد باشد و داد پود********** ز ما باد بر جان آن ‌کس درود/که داد و خرد باشدش تار و پود********** دگر آن‌که، «دانش» مگیرید خوار/ اگر زیر دستید اگر شهریار
با پشتیبانیهای مالی و یارمندیهای بیدریغ خود، بر توش و توان ما بیافزایید.
توانا بود هر که دانا بود****زدانش دل پیر برنا بود
زهر دانشی چون سخن بشنوی****از آموختن یک زمان نغنوی
چو دیدار یابی به شاخ سَخُن****بدانی که دانش نیاید به بُن
ندانی که ایران نشست منست****جهان سر به سر زیر دست منست**** چو ایران مباشد تن من مباد****بدین بوم و بر زنده یک تن مباد**** اگر سر به سر تن به کشتن دهیم****از آن به که کشور به دشمن دهیم**** دریغ است ایران که ویران شود****کنام پلنگان و شیران شود**** نمانیم که این بوم ویران کنند****همی غارت از شهر ایران کنند**** نخوانند بر ما کسی آفرین****چو ویران بود بوم ایران زمین**** اگر کشت خواهد تو را روزگار****چه نیکو تر از مرگ در کار زار

اصلاح طلبان همتی!

اصلاح طلبان، همتی!

»حسن بهگر«

نن.jpg

همه ما از مصائبی که حکومت اسلامی به خاطر حجاب بر سر زنان میهن ما می آورد آگاهیم . متولیان حکومت اسلامی همه ی بلایای زمینی و آسمانی از سیل و زلزله تا گرانی را محصول بدحجابی می شمرند . بر سر هر کوچه و برزن مأموران منکرات کمین کرده اند تا موی بیرون آمده از چادر و روسری را بپوشانند. آش آنقدر شور شده است که آیت الله صانعی، ملای سوگلی اصلاح طلبان هم اظهاراتی از این قبیل را که کم آبی هم محصول بدحجابی است، به سخره گرفته است و کلیپ ویدیوی آن در شبکه های اجتماعی در گردش است. از جانب دیگرمدتهاست شیخ محمد سعید طنطاوی، رئیس دانشگاه اسلامی الازهر مصر و خانم سواد صالح، پرفسور رشته حقوق اسلامی در دانشگاه الازهر و اخیرا دبیرکل شورای فتوای الازهر در مصر کشور اسلامی با ۷۰ میلیون جمعیت اعلام کرده اند که حجاب هیچ ربطی به اسلام ندارد.

من این را به فال نیک گرفتم و فکر کردم این فرصت خوبی برای اصلاح طلبان است که همتی کنند و به میدان بیایند و این مطلب را عنوان کنند. اصلاح طلبان ۸ سال قوه مجریه و مقننه را در اختیار داشتند و این فرصت را با وعده و وعیدهای سیدخندان درمورد جامعه مدنی و گفتگوی فرهنگ ها و حرف های قلمبه سلمبه سپری کردند و آخر معلوم نشد چه می خواهند بگویند و چه چیزی را اصلاح کنند. اگر حسن نیتی دارند بیایند این بلایی که به اسم اسلام و قرآن بر سر ملت آوار کرده اند بردارند. امری که به گفته صاحبنظران ربطی هم به اسلام ندارد و من درآوردی است.

سال های قبل آقایان بازرگان و یزدی و چمران و .. چشم به مصر و بخصوص سید قطب و اخوان المسلمین داشتند و تراوشات افکار آنان را کپی و اشاعه می دادند که از ثمرات افکار آنها به اندازه کافی پس از انقلاب ۵۷ برخوردار شدیم. حال شاید وقت آن باشد که نگاهی هم به دانشگاهیان الازهر بکنند شاید این مورد گره از مشکل فروبسته ما بگشاید.
ما از اصلاح طلبان انتظار نداریم لوتر وار خطر کنند و از جان بگذرند و اصلاح دینی بکنند واسلام را زیر و رو نمایند. اگر خیلی همت دارند لطف کنند و این حجاب را که به اسم دین اسباب زحمت شده است و اسباب رفع آن هم چه در داخل و چه خارج مهیاست پیش ببرند. ما نمی خواهیم از قرآن تعبیر و تأویل عجیب و غریب و مثلاً هرمونتیکی بکنند و ۱۸۰ درجه آن را بچرخانند یا رؤیاهای رسولانه را برای ما تعبیر نمایند که هیچکدام هم معلوم نیست به چه درد می خورد. نه بهیچوجه! فقط اکنون که بسیاری از علما و مراجع سنی و شیعه معترفند که حجاب در قرآن نیامده است و ساخته و پرداخته برخی ملایان و برگرفته از سنت است، بیایند از اسلام رفع اتهام کنند و بگویند حجاب از اسلام نیست و رستگاری دنیا و آخرت رابرای خود بخرند و یک حرف حسابی بزنند.

امیدوارم اصلاح طلبان پند اینجانب را پیش از آن که دیر شود و مانند فیلسوف بزرگوار و پیشروشان سروش به امراض روحی و دماغی گرفتار آیند، انجام دهند. قرار نیست ما منتظر بمانیم تا اول برخی از اصلاح طلبان ادعای مهدویت و پیامبری و یا خدایی بکنند بلکه کاری صورت بگیرد. لازم نیست تا آنجاها بروید، بیایید تا حضرت ظهور نکرده، اجباری بودن حجاب را نفی کنید. به آخرتتان که لطمه نمی خورد، دنیایتان هم بهتر می شود، دنیای بقیه هم از مال شما بهتر.

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

Translate »