به تارنمای دانشگاه جهانی کوروش بزرگ خوش آمدید . دانشجویان و کاربران گرامی برای نامنویسی و پیوستن به دانشگاه جهانی کورش بزرگ و جاگیری در دانشپایه های این کانون آموزشی باید اپلیکیشن این دانشگاه را بر روی تلفن های دستی خود کار بگذارید. این اپلیکیشن در بر گیرنده ی «آموزش ایرانشناسی » – «گاهشمار ایرانی» – «واژه یاب هومر» – «برگردان دبیره میخی به پارسی» – «تالار گفتگو» – «شناسه کاربری» – «واژه نامه انگلیسی به پارسی» – « آزمون» و… می باشد. پس از نام نویسی و پذیرش سامه های برنهاده شده می توانید از این گنجینه ی دانش بهره مند شوید.
همه روزه به نامه سرای دانشگاه جهانی کورش بزرگ سر بزنید و با پخش این مروارید های دانش افزا در میان یاران خود، بر دامنه ی این ابر دانش افشان بیافزایید .
از راه آیکون های بالا می توانید به رسانه های گوناگون این دانشگاه دسترسی داشته باشید.
به دانشگاه جهانی کوروش بزرگ بپیوندید و در راستای بهروزگار مردم ایران از راه دانش افشانی با ما همازورشوید.
با پشتیبانیهای مالی و یارمندیهای بیدریغ خود، بر توش و توان ما بیافزایید.

برگزاری مراسم تجلیل از استاد «صدرالدین عینی»

Untitled

Tajikistan Times

با برگزاری صدوچهلمین سالروز ولادت استاد «صدرالدین عینی» در آوریل امسال، از خدمات این قهرمان ملی تاجیکستان، پایه گذار ادبیات جدید و نخستین رئیس فرهنگستان علوم این جمهوری قدردانی می شود.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری خاور، فرهنگستان علوم تاجیکستان اعلام کرده است، قرار است در این همایش علمی، راجع به نقش استاد «صدرالدین عینی» در تاسیس جمهوری مستقل تاجیکستان در ترکیب اتحاد شوروی وقت، خدمات علمی و ادبی وی در رشد ادبیات جدید ملی و نیز شناخت آثار وی، بحث و تبادل نظر شود.

برخی کتب استاد «صدرالدین عینی» از جمله ” خاطرات ” ،” نمونه ادبیات  تاجیک” و ” تاریخ  فکری انقلاب بخارا ” تاکنون در ایران منتشر شده است.

به گفته تاریخ شناسان، انتشار کتاب ” نمونه ادبیات تاجیک” به خط فارسی در سال 1925 در مسکو، پاسخ دندان شکنی به گروه های مغرض بود که وجود قوم فارسی زبان تاجیک را در قلمرو ماورالنهر انکار می کردند و قصد داشتند از تاسیس جمهوری مستقل تاجیکستان در ترکیب اتحاد شوروی وقت جلوگیری کنند.

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

Translate »