به تارنمای دانشگاه جهانی کوروش بزرگ خوش آمدید . دانشجویان و کاربران گرامی برای نامنویسی و پیوستن به دانشگاه جهانی کورش بزرگ و جاگیری در دانشپایه های این کانون آموزشی باید اپلیکیشن این دانشگاه را بر روی تلفن های دستی خود کار بگذارید. این اپلیکیشن در بر گیرنده ی «آموزش ایرانشناسی » – «گاهشمار ایرانی» – «واژه یاب هومر» – «برگردان دبیره میخی به پارسی» – «تالار گفتگو» – «شناسه کاربری» – «واژه نامه انگلیسی به پارسی» – « آزمون» و… می باشد. پس از نام نویسی و پذیرش سامه های برنهاده شده می توانید از این گنجینه ی دانش بهره مند شوید.
همه روزه به نامه سرای دانشگاه جهانی کورش بزرگ سر بزنید و با پخش این مروارید های دانش افزا در میان یاران خود، بر دامنه ی این ابر دانش افشان بیافزایید .
از راه آیکون های بالا می توانید به رسانه های گوناگون این دانشگاه دسترسی داشته باشید.
به دانشگاه جهانی کوروش بزرگ بپیوندید و در راستای بهروزگار مردم ایران از راه دانش افشانی با ما همازورشوید.
با پشتیبانیهای مالی و یارمندیهای بیدریغ خود، بر توش و توان ما بیافزایید.

تاجیکستان در فهرست کشورهای امن برای گردشگری

Untitled

Tajikistan Times

آمریکا تاجیکستان را در فهرست کشورهای امن برای گردشگری قرار داد.

به گزارش منابع خبری تاجیکستان،  دپارتمان دولتی آمریکا، تاجیکستان را در ردیف کشورهای رده اول قرار داده است که در آن امنیت شهروندانش تامین شده اند.

این نهاد که مسئول روابط خارجی این کشور با دولتهای دنیاست، در بخش “مشورت ها برای گردشگری” ، کشور های دنیا را از نظر بی خطری و امنیت به چهار دسته تقسیم کرده است.

ردیف چهارم کشورهایی هستند که آمریکا سفر کردن شهروندانش را نه تنها توصیه نمی کند، بلکه هشدار داده است که به این کشور ها سفر نکنند. کشورهای ناامنی مثل سومالی و افغانستان در این ردیف قرار دارند.

ردیف سوم  “سفر را بازبینی کنید” نام دارد و در این رده کشورهایی جای دارند که امنیت در آنها نسبی بوده و کاملا تامین نشده است.

ردیف دوم شامل کشورهایی هستند که دپارتمان دولتی آمریکا  از شهروندانش  خواسته است هنگام سفر به این کشورها  “نهایت احیاط  را داشته باشند”. هم اکنون از کشورهای پسا شوروری، اوکراین در این ردیف قرار دارد.

ردیف اول “کشور های امن برای گردشگری” نام دارد که شامل کشورهایی هستند که در آن امنیت شهروندان و گردشگران خارجی مهیاست.

دولت تاجیکستان تلاش می کند با استفاده از امکانات های طبیعی  گردشگران خارجی بیشتری را به سمت خود جلب کند. بدین منظور سال گذشته یک نهاد جدید با نام “کمیته رشد گردشگری” تاسیس کرد و و رئیس جمهور تاجیکستان سال 2018 را سال رشد گردشگری و هنرهای مردمی اعلام کرد.

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

Translate »