به تارنمای دانشگاه جهانی کوروش بزرگ خوش آمدید . دانشجویان و کاربران گرامی برای نامنویسی و پیوستن به دانشگاه جهانی کورش بزرگ و جاگیری در دانشپایه های این کانون آموزشی باید اپلیکیشن این دانشگاه را بر روی تلفن های دستی خود کار بگذارید. این اپلیکیشن در بر گیرنده ی «آموزش ایرانشناسی » – «گاهشمار ایرانی» – «واژه یاب هومر» – «برگردان دبیره میخی به پارسی» – «تالار گفتگو» – «شناسه کاربری» – «واژه نامه انگلیسی به پارسی» – « آزمون» و… می باشد. پس از نام نویسی و پذیرش سامه های برنهاده شده می توانید از این گنجینه ی دانش بهره مند شوید.
همه روزه به نامه سرای دانشگاه جهانی کورش بزرگ سر بزنید و با پخش این مروارید های دانش افزا در میان یاران خود، بر دامنه ی این ابر دانش افشان بیافزایید .
از راه آیکون های بالا می توانید به رسانه های گوناگون این دانشگاه دسترسی داشته باشید.
به دانشگاه جهانی کوروش بزرگ بپیوندید و در راستای بهروزگار مردم ایران از راه دانش افشانی با ما همازورشوید.
با پشتیبانیهای مالی و یارمندیهای بیدریغ خود، بر توش و توان ما بیافزایید.

عرب زدگان – دکتر هوشنگ طالع

عرب‌زدگان

دکتر هوشنگ طالع

طالع.jpg

سخن‌رانی اخیر آقای حداد عادل رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی جمهوری اسلامی از تلویزیون  شیخ نشین کویت، نشان‌گر چهره‌ی بسیاری از بلندپایگان جمهوری اسلامی است . آقای حداد عادل می‌گویند:

« همان‌طور که بینندگان عزیز تلویزیون کویت می‌دانند، در زبان فارسی بیش از پنجاه درصد لغات، لغات عربی است و ما قصد بیرون راندن این لغات را از زبان فارسی نداریم . ما معتقدیم لغات عربی در زبان فارسی جزیی از زبان فارسی است.  زبان فارسی را همین آمیخته لغات فارسی و عربی می‌دانیم و معتقدیم این لغات جزیی از میراث فرهنگی ماست. به هر حال ما این زبان موجود خودمان راکه اصل آن، زبان حافظ و سعدی است، سعی می‌کنیم در فرهنگستان خودمون تقویت کنیم  » .

البته از یاد نبریم که این « عرب‌ زده » روزگاری رییس مجلس شورای اسلامی بودند و رییس کنونی مجلس شورای ملی نیز براین باور اند که ایران پیش از اسلام، دارای تمدن نبوده است.

آقای عادل، و رییس و رییسان آقای عادل، برخلاف شما  ملت و مردم ایران دگرگونه می‌اندیشند و دلیل آن علی‌رغم تلاش شما « عرب‌زدگان » نشسته بر کرسی‌های قدرت زود‌گذر، سیل واژگان فارسی است که هر روز بیش از پیش واژگان زشت و ناهنجار عربی را از زبان فارسی می‌زداید . نگاهی به سیرِ « نوشتار » در ایران از مشروطه تا به امروز گواه این سخن است . آقای حدادعادل و آقایان رییس و رییسان حداد عادل، زبان مردم ایران ، زبان فردوسی !

جناب آقای حداد عادل برای آگاهی مردم و مقامات مالیاتی ، دست‌مزد و مزایای سخن‌رانی در تلویزیون شیخ نشین کویت را نیز اعلام فرمایید .

سه‌شنبه 18 خردادماه 1395 ـ هوشنگ طالع

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

Translate »